Liigu edasi põhisisu juurde
Põhisisu algus

Elisa oli möödunud aastal tööotsijate seas oma valdkonna kõige populaarsem ettevõte

14.01.2022

Elisa oli möödunud aastal tööotsijate seas oma valdkonna kõige populaarsem ettevõte

Möödunud aastal osutus telekommunikatsiooniettevõtetest tööotsijate seas kõige populaarsemaks valikuks Elisa, selgub CVKeskus.ee värskelt avaldatud statistikast. Lisaks suurele huvile töökuulutuste vastu märkisid tööotsijad Elisa ära ka ühe kõige ihaldatuma tööandjana.

“Töötajate leidmine on meeletu nõudluse tõttu kõikide ettevõtete jaoks viimase aasta-kahe jooksul märkimisväärselt keerulisemaks muutunud, seega on see väga suureks tunnustuseks, et just Elisa tööpakkumised on telekomisektoris tööd otsivate inimeste seas kõige suuremat huvi tekitanud,” ütles Elisa tegevjuht Andrus Hiiepuu.

Hiiepuu märkis, et kui viimaste aastate jooksul on peamiselt kõne all olnud keeruline olukord IT-kallakuga töötajate leidmisel, siis möödunud aastal tuli kõikidel ettevõtetel oluliselt rohkem tähelepanu pöörata ka teeninduse ja klienditoe spetsialistide värbamisele.

“Head tulemused näitavad, et pingutused on vilja kandnud ning meie väärtuspakkumises – nende seas targad tööviisid, eksperimenteeriv ja vigu tolereeriv kultuur, võimalus areneda ja selgelt eesmärgistatud töö – leitakse midagi enda jaoks sagedamini kui kunagi varem. Siiski on selge, et loorberitele puhkama ei saa jääda, kuna jätkuva kasvu toetamiseks on inimesi alati juurde vaja,” lausus ta.

Sama tõdes ka Elisa personalijuht Kaija Teemägi, kes märkis, et õigete inimesteni jõudmiseks katsetatakse alaliselt millegi uue ja põnevaga. Ta tõi näidetena välja Elisa meelelahutuslikud ja pilkupüüdvad töökuulutused, pideva uudsete kanalitega katsetamise ja järjest laieneva tooteportfelli, mis pakub intrigeerivaid väljakutseid ka neile, kes traditsiooniliselt telekomimaailmast eriti ei huvitu.

“Kõike seda toetab tugev organisatsioonikultuur ja selged eesmärgid. Kui ettevõttes päriselt ei ole meeldiv töötada, siis ainult ägedatest töökuulutustest ei piisa, et kümneid või sadu töökohti täita,” ütles ta. “Me töötame regulaarselt ka selle nimel, et analüüsida nii olemasolevate kui ka lahkuda otsustanud töötajate tagasisidet ning seeläbi viia sisse muutused, mis töökogemuse kui terviku veelgi meeldivamaks muudab.”

Hinnates möödunud aastal tööturul toimunut toob Teemägi peamiste trendidena välja tavapärasest suurema huvi uue töökoha leidmiseks, pehmete väärtuste tõusutrendi, konkurentsitihedama tööpakkumiste õhustiku ning järjest kasvava huvi paindlikku töökorralduse vastu. CVKeskuse andmetel sirviti platvormil töökuulutusi möödunud aastal ligi 40 miljonit korda, mis näitab Teemägi sõnul selgelt, et huvi uute väljakutsete vastu on suur.

Sama tõdes ka CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. “ Avaldatud tööpakkumiste arv purustas 2021. aastal rekordi, kerkides pandeemiaeelse ajaga koguni 8%, mis lõi suurepärased võimalused hea töökoha leidmiseks. Seeläbi kerkis ka töövõtjate huvi rekordkõrgele tasemele, ületades isegi 2020. aasta taseme,” ütles ta.

Prognoosides 2022. aasta trende lausus Teemägi, et on suuresti oodata mulluse jätku. “Majandus kasvab endiselt tugevalt, uusi töökohti tekib pidevalt juurde ja surve talentide leidmiseks on kõrge,” ütles ta. “Ka Elisas oleme igal ajahetkel otsimas uusi tiimikaaslaseid kümnetesse erinevatesse rollidesse, seega tasub olla elevil ja uutele väljakutsetele avatud – paremat aega selleks pole.”