Liigu edasi põhisisu juurde
Põhisisu algus

3G võrgu sulgemine 2025. aastaks

24.10.2023

3G võrgu sulgemine 2025. aastaks

Klientide ootused mobiilsele internetile on aastatega kümnetes kordades suurenenud, nii mahtude kui kiiruste osas ning 3G võrk ei suuda nendele ootustele enam kahjuks vastata. Seetõttu on Elisa võtnud fookusesse lahenduse, kus pakume klientidele tulevikus internetti 4G ja 5G tehnoloogiatel. Kõneside osas tarbijad antud muudatuse osas olulist muudatust ei tunneta, sest vastavalt telefoni võimekusele toimib kõnesideteenus edasi kas 2G võrgus või 4G VoLTE kõnetehnoloogial.

Sellest lähtuvalt alustab Elisa 2024 aastal 3G võrgu sulgemise plaaniga, mis lõpetatakse sama aasta lõpuks. Oleme juba alustanud ettevalmistustöödega, kus suuname kogu tähelepanu sellele, et tagada kliendile võimalikult sujuv üleminek, kus laiendame Elisa 2G ja 4G võrkusid ning arendame edasi uusimat 5G võrku.

Oluline on teada, et 2023. aastal ei sulge Elisa veel 3G võrku üheski maakonnas, vaid keskendutakse täielikult ettevalmistustöödele, testimistele ja klientide teavitamisele. Paneme põhirõhu sellele, et üleminek oleks Elisa kliendile võimalikult sujuv.

Klientidel on võimalik oma numbri ja SIM-kaardi järgi kontrollida, kas on vajalik välja vahetada SIM-kaart või seade Annika keskkonnas.