Liigu edasi põhisisu juurde
Põhisisu algus

Elisa ja ZEN kõnekaardil on nüüd parema kvaliteeti ja kiirema algatusega häälkõne VoLTE tugi

24.10.2023

Volte

Selle aasta kolmandas kvartalis avasime Elisa ja ZEN kõnekaardi klientidele VoLTE toe, et kliendid saaksid teha kvaliteetsemaid ja kiiremaid häälkõnesid.

Mis on VoLTE?

VoLTE (Voice over LTE) ehk LTE (4G) on häälkõne tegemise tehnoloogia, mis võimaldab helistada üle andmeside jaoks mõeldud LTE võrgu. Selle jaoks luuakse telefonist Elisa tuumikvõrku privaatvõrk, mis on kontrollitud kvaliteedi ja kõrgema prioriteediga kui internetiliiklus. Selle lahendusega saab üheaegselt nii rääkida kui ka internetti kasutada 4G võrgus. Ehk kõned toimuvad varasema 2G/3G asemel 4G võrgus, mis annab kiirema ühenduse ning selgema heli. Lisaks paraneb ka kõnelevi sisetingimustes. LTE levi nõrgenedes viiakse kõne sujuvalt üle 3G võrku.

VoLTE eelised?

  • Tunduvalt kiirem kõnealgatus – säästab aega ja akut.
  • Telefon jääb kõne ajaks kiiremasse LTE võrku. Kui töötad näiteks hotspoti kasutades, siis saad kõne ajal tööd edasi teha. Kui VoLTE pole sisse lülitatud, siis internet katkeb kõne ajaks;
  • Parem leviala, kuna LTE võrgus on kasutusel madalam 800 MHz sagedus;

VoLTE kõnede tegemiseks on vajalik seade, mis toetab teenust ja peab olema lubatud LTE (4G) võrgu kasutamine. Kui need eeldused on täidetud, saab VoLTE teenuse sisse ja välja lülitada telefoni seadetes. Üldiselt on VoLTE kõned telefoni seadetes vaikimisi sisse lülitatud.

 VoLTE sisselülituse kontrollimiseks leiad juhendi Elisa kodulehel või ZEN kodulehelt.