Liigu edasi põhisisu juurde
Põhisisu algus

ZEN soovitab - õppimine lihtsamaks äppide abil!

13.10.2017

ZEN soovitab - õppimine lihtsamaks äppide abil!

Sügis oma suure asjalikkusega on käes ja tõenäoliselt tuleb sul üha rohkem teha tööd arvutis või nutiseadmes. ZEN teeb õppimise, töötamise lihtsamaks ja soovitame sulle läbiproovitud äppe, mis aitavad su aega planeerida, graafikuid koostada ja paberile tehtud märkmeid dokumentideks võluda.

Organiseeri oma aega nutikalt
Et sul vajalikud asjad meelest ei läheks, võta kasutusele Google Keep. See on märkmete tegemise jaoks ideaalne lahendus – saad kirja panna kõik oma järgmise päeva kohustused või kasvõi poenimekirja kokku panna. Kuna äpp on ühendatud internetiga, siis pääsed sellele ligi ka läbi veebi.

Ilmselt juba sulle tuttav äpp - Google’i Calendar aitab sind tähtsate loengute ja sünnipäevade meelespidamisel. Seda võibolla sa ei tea, aga kõiki oma märkmeid saad jagada ka oma pereliikmete või sõpradega.

Wunderlist on pisut sarnane Google’i Calendarile, aga mugavam. Kui tahad näiteks rühmatöö sujumisel silma peal hoida ja kokkulepitud ülesandeid omavahel jagada, siis vali see kindlasti. Ülesandeid saad ka teemade kaupa sorteerida ning igale ülesandele märkida eraldi meeldetuletuse. Kui tahad, lisad juurde failid ja pildid.

Evernote on aga äpp, mille abil saad kiiresti kirja panna kõik oma uitmõtteid, koostada to-do liste, lindistada häälmemosid ja teha dokumentidest pilte. Kõike seda võid jagada ka sõpradega.

Koosta tabeleid ja graafikuid
Koolitööd jäävad tihtipeale viimasele hetkele, aga tahaks, et need oleks ilusti vormistatud, eks. Sind aitab seejuures Infogram, kus saad väga lihtsasti lahedaid graafikuid koostada. Selle äpi abil saad näiteks ka oma koolitöö kiiresti blogisse või veebilehele üles panna.

Google Sheets on üsna tuttav kooliõpilastele, aga selle äpi eeliseks on, et ta asub pilves ja sinu tehtud koolitöö ei lähe kunagi kaduma. Lisaks saad sa pilves olevat dokumenti jagada sõpradega ja nemad saavad seda ka soovi korral muuta.

Oled kuulnud äpist nimega Text Fairy? See on suurepärane abiline – teed lihtsalt oma märkmetest pildi ja äpp teeb sellest dokumendi. Kui tahad, saad dokumenti muuta ka.

Õpime koos keeli

Eesti keele oskus on oluline, eks? Kõike su tekste aitab kontrollida ja parandada Seletav Sõnaraamat/ÕS-2018.

Inglise keele õppimiseks, kirjapildi ja häälduse kontrolliks lae omale alla Oxford English Dictionary. Saad otsida kiiresti vajaminevaid sõnu ja ei jää hätta kuskil!

Duolingo aitab sind, kui soovid praktiseerida nii vene, prantsuse, saksa kui ka hispaania keelt. Äpp on interaktiivne ja saad keeleoskust harjutada nii ise rääkides kui ka lihtsalt kuulates.

Keskendu koolitöödele
Raske on keskenduda, sest nii palju põnevat on toimumas? Sind aitab FocusBooster, mis on mõeldud tähelepanu koondamiseks täitmist vajavatele ülesannetele. See on taimer, mis annab sulle ette 25 minutilise tööperioodi, millele järgneb omakorda 5-minutiline puhkepaus.